Mercedes Sprinter '2009

Локација : Македонија / Штип
Цена: €1
 • Шифра: 9677
 • Година: 2009
 • Километража : 200000 км
 • Големина на мотор : 2143cm3
 • Тип на мотор : CDI
 • Менувач : Мануелен
 • Гориво : Дизел
 • Каросерија : Фургон
 • Врати : 4
 • Сила на моторот/kw : 95
 • ДДВ : ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО 18%ДДВ

Дополнително

 • Број на седишта  3
 • Клима  мануелна и автоматска клима
 • Радио
 • On-board компјутер
 • Електрични прозори
 • Електрични ретровизори
 • Централно заклучување
 • CD player
 • ESP
 • ABS
 • Воздушни перничиња  Предни и странични