Volkswagen Crafter '2010

Локација : Македонија / Штип
Цена: €1
 • Шифра: ROW 979X
 • Година: 2010
 • Километража : 162000 км
 • Големина на мотор : 2461cm3
 • Тип на мотор : TDI
 • Менувач : Мануелен
 • Гориво : Дизел
 • Каросерија : Комбе
 • Врати : 4
 • Носивост : 2000кг
 • Надворешна боја : Црвена
 • Сила на моторот/kw : 80
 • ДДВ : ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО 18%ДДВ

Дополнително

 • Број на седишта  3
 • Паркинг сензори  Задни
 • Внетрешен дизајн  other
 • Клима  мануелна и автоматска клима
 • Радио
 • On-board компјутер
 • Мултифункционален волан
 • Електрични прозори
 • Електрични ретровизори
 • Електрични подесувачи на седишта
 • Централно заклучување
 • CD player
 • ESP
 • ABS
 • Воздушни перничиња  Предни
 • Налепница за емисиони гасови  3 (жолта)
 • Емисиона класа  ЕУРО 4