Volkswagen Crafter '2012

Локација : Македонија / Штип
Цена: €1
 • Година: 2012
 • Километража : 268637 км
 • Големина на мотор : 1968cm3
 • Тип на мотор : TDI
 • Менувач : Мануелен
 • Каросерија : Комбе
 • Врати : 5
 • Сила на моторот/kw : 120
 • ДДВ : ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО 18%ДДВ

Дополнително

 • Број на седишта  2
 • Паркинг сензори  Предни и задни
 • Клима  мануелна и автоматска клима
 • Радио
 • Сензори за дожд
 • On-board компјутер
 • MP3 интерфејс
 • Електрични прозори
 • Електрични ретровизори
 • Централно заклучување
 • CD player
 • Bluetooth
 • Сензор за светло
 • Маглинки
 • ESP
 • ABS
 • Емисиона класа  ЕУРО 5