MERCEDES A180d

Mercedes-Benz A180d 2018

КЛИМАТРОНИК
ПАРКИНГ СЕНЗОРИ
START STOP
AUTO HOLD
ТЕМПОМАТ
AMBIENT LIGHTING
КОМАНДИ НА ВОЛАН
НАВИГАЦИЈА
ЗАДНА КАМЕРА
LED  СВЕТЛА
ПЛАТЕНИ СИТЕ ДАВАЧКИ ДО РЕГИСТРАЦИЈА 
МОЖНОСТ ЗА ЛИЗИНГ ПРЕКУ БАНКА 
НАЈГОЛЕМ ИЗБОР ВО МАКЕДОНИЈА
300+  ВОЗИЛА НА ЛАГЕР
27 400 €
Каросерија Hatchback
Година 2018
Километража 180000km
Гориво Дизел
Мотор (cm³) 1.461
Сила на мотор 85 kW - 116 HP
Менувач Автоматски
Тип на пренос Погон на предно тркало
Боја Металик Темно Сива
Ентериер Ткаенина
Увоз Луксембург