MERCEDES – BENZ SPRINTER 316 CDI

Mercedes-Benz SPRINTER 316 CDI 2012

ДОЛЖИНА : 420 СМ
ШИРИНА : 260 CM
НОСИВОСТ 1000 КГ

……………………………………………………………..

 

ПЛАТЕНИ СИТЕ ДАВАЧКИ ДО РЕГИСТРАЦИЈА 
МОЖНОСТ ЗА ЛИЗИНГ ПРЕКУ БАНКА 
НАЈГОЛЕМ ИЗБОР ВО МАКЕДОНИЈА
300+  ВОЗИЛА НА ЛАГЕР

11 100 €
Каросерија Комбе
Година 2012
Километража 313000km
Гориво Дизел
Мотор (cm³) 2143
Сила на мотор 120 kW - 163 HP
Менувач Автоматски
Тип на пренос Погон на задно тркало
Боја Металик Плава
Ентериер Ткаенина