Mercedes-Benz B180d 2019

КЛИМАТРОНИК
ПАРКИНГ СЕНЗОРИ
START STOP
AUTO HOLD
ТЕМПОМАТ
AMBIENT LIGHTING
КОМАНДИ НА ВОЛАН 
НАВИГАЦИЈА
ЗАДНА КАМЕРА 
LED SVETLA
ГРЕАЧИ НА СЕДИШТА
26 700 €
Каросерија Моноволумен
Година 2019
Километража 200000km
Гориво Дизел
Мотор (cm³) 1.461
Сила на мотор 85 kW - 116 HP
Менувач Автоматски
Тип на пренос Погон на предно тркало
Боја Металик Сива
Ентериер Кожа
Увоз Холандија