Mercedes-Benz
2008

Sale Price
7 950 €

 

 

 

MERCEDES-BENZ SPRINTER FRIGO 65 KW 2008 Godina

 

Cena 7.950 euro

MERCEDES-BENZ SPRINTER FRIGO 2008
ПРОИЗВЕДЕНО 2008 ГОДИНА
ЗАФАТНИНА 2148 СМ3
СИЛА НА МОТОР 65 KW – 87 HP
Nosivost 780 kg
ПОМИНАТО 192575 КИЛОМЕТРИ,СЕРВИСНА КНИШКА
АВТОМАТСКИ МЕНУВАЧ
3 СЕДИШТА
КЛИМА
ЦЕНТРАЛНО ЗАКЛУЧУВАЊЕ СО ДАЛЕЧИНСКО
ЕЛЕКТРИКА НА ПРОЗОРИ
ЕЛЕКТРИКА НА РЕТРОВИЗОРИ
БОРД КОМЈУТЕР
ГРЕАЧИ НА СЕДИШТА
AIRBAG,ABS,ESP,ASR,
ДИМЕНЗИИ НА ТОВАРЕН ПРОСТОР
ДОЛЖИНА:310 СМ
ШИРИНА:165
ВИСИНА 155 СМ
ЦЕНА ПО ДОГОВОР ЛИЦЕ ЗА КОНТАКТ ИГОР 070722077

Каросерија SPRINTER FRIGO
Година 2008
Километража 192000km
Гориво Дизел
Мотор (cm³) 2148
Сила на мотор 65 KW – 87 HP
Менувач Автоматски
Тип на пренос Погон на задно тркало
Боја Металик Црна
Ентериер Ткаенина